بهترین راه حل ها برای کابینت های کنج

بهترین راه حل ها برای کابینت های کنج

 

آشپزخانه هایی که نقشه ی L یا U دارند همیشه ما را با یک مشکل روبرو می کنند: با این کابینت کنج چه کنم؟ کنج ها فضای زیادی برای چیدن دارند ولی اشیاء در آنها قابل دسترسی نیستند. آن آبمیوه گیری یا تستری که قایم کرده اید ممکن است هرگز رنگ آفتاب را به خودش نبیند تنها به این دلیل که حاضر نیستید آن را از اعماق قفسه ی  کابینت کنج بیرون بکشید. با این حال راههایی وجود دارد که به شما کمک می کند بیشترین کاربری از کابینت کنج بگیرید که در اینجا به چند راه حل برتر می پردازیم.

  1. اولین نکته ای که در طراحی کابینت های کنج باید مد نظر قرار داد این است که بجای قرار دادن دو کابینت متقاطع در کنج، از یک کابینت مجزا مخصوص کنج استفاده کنید که دیواره های اضافه تقاطع دو کابینت، دسترسی به اعماق کابینت را دشوار نکند. این کابینت بسته به نیاز شما می تواند ال مانند و یا یک کابینت پنج ضلعی باشد مانند شکل زیر.

  1. اگر توان هزینه اضافه برای داخل کابینت کنج ندارید، آسانترین راهی که می توانید به آن متوسل شوید نحوه باز شدن درب کابینت است. می توانید از درب تاشو، درب کشویی و یا درب با لولای گازور استفاده کنید که قابلیت باز شدن تا 180 درجه را داشته باشند. به این ترتیب خود درب جلوی دسترسی به وسایل داخل کابینت را نخواهد گرفت.

 

  1. لیزی سوزان

شاید قدیمی ترین راه حل برای کابینت کنج لیزی سوزان باشد (طبقه های ساده ای که حول محوری دایره ای می چرخد و امکان دسترسی به گوشه ها را می دهد).  اساس این روش بر پایه ی دو مدل است، یکی مانند مدل ایستا که در تصویر نشان داده شده و داخل کابینت قرار می گیرد و و حول یک محور ثابت می چرخد با یک در کنج که با یک لولای تا شو باز می شود و مدل دیگر آن قفسه ها به در متصل می شوند. این کار دسترسی به وسایل را حتی آسانتر می کند چرا که تنها با باز کردن در قفسه ها بیرون می آیند.

 

  1. قفسه بندی سیمی

این سبک قفسه بندی شبکه ای بیشتر فضای کنج را دربر می گیرند در حالیکه تنها به یک کشو نیاز دارند و می توان وسایل زیادی را داخل آنها جا داد. تنها مشکل این روش این است که نمی توان اشیائی با ارتفاع بلند داخل آن گذاشت.

  1. قفسه ماهی تابه

یکی دیگر از روشهای محبوب استفاده از کابینت های عمیق، آویزان کردن قابلمه ها و ماهیتابه ها می باشد. درحالیکه می توان درب های آنها را در طبقه پایین جا داد. با این کار می توان آسانتر به آنها دسترسی داشت و آنها را از گرد گرفتن در امان نگه داشت.

23+ Tür Für Küchenschrank Regular Das Ideal 42 Design Küchenschrank Mit Schubladen Bequemen
  1. کشوهای سفارشی

اگر با هزینه مشکل ندارید، می توانید از این سبک کشوهای سفارشی به شکل ال استفاده کیند و مطمئن شوید که از تمام فضای کنج ها به بهترین شکل استفاده کنید.

  1. طبقه هایی با قابلیت بیرون آمدن

این طبقه ها که تقریبا به شکل لوبیا هستند، به خوبی داخل کابینت کنج جا می افتند و با وجود شکل خنده دارشان می توانند امکان استفاده حداکثری از فضا را به شما بدهند.

  1. سطل زباله : بسته به اینکه فضای کنج کجای آشپزخانه شما قرار داشته باشد، می توان از آن بعنوان مکان خوبی برای پیاده کردن چنین سیستم قرار دادن زباله ای استفاده کرد.

پاسخی بگذارید

بستن منو